Wycieczki dla dzieci i młodzieży szkolnej
Jednym z wielu naszych celów jest propagowanie jazdy konnej jako ciekawej i niezwykle korzystnej formy aktywnego wypoczynku. Program wycieczki jest skierowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży.
Wycieczka do naszej stajni dostarcza niezapomnianych wrażeń obcowania z bliska z końmi, uczy wrażliwości, pokory oraz dyscypliny. Ma zarazem walory dydaktyczne, gdyż dostarcza podstawowych wiadomości o życiu tych pięknych i niezwykle inteligentnych zwierząt oraz o sposobach ich wykorzystania w dzisiejszych czasach.
Podczas naszych spotkań prezentujemy podstawowe zasady jazdy konnej oraz przybliżamy najistotniejsze cechy wspaniałych zwierząt jakimi są konie. Umożliwiamy też pierwszy bezpośredni kontakt z końmi poprzez jazdy na lonży lub oprowadzanki. Główną atrakcją jest przejażdżka bryczkami i wozami taborowymi w sezonie letnim lub kulig w okresie zimowym. Przewozimy jednorazowo do 35 osób. Cała impreza kończy się wspólną biesiadą przy ognisku. Jest to też szansa pozyskania nowego hobby.
Wycieczka taka to świetny pomysł na szkolną majówkę lub dzień dziecka.
Zapraszamy przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadpodstawowe.
Istnieje możliwość zorganizowania przewozu grupy do naszego ośrodka.
Przejażdżki bryczkami i wozami taborowymi.
Zapraszamy na przejażdżki po pięknej okolicy zaprzęgami konnymi. Przewozimy jednorazowo do 40 osób. Posiadamy duże 15-25 osobowe wozy taborowe jak również mniejsze bryczki i dorożki.
Przejażdżki bryczkami to doskonała forma relaksu psychicznego i nasycenia się pięknem otaczającej Państwa przyrody. To także szansa na usłyszenie wielu ciekawych i zabawnych historii jeździeckich od powożącego. Przejażdżki takie uświetnią każdą imprezę okolicznościową , piknik, ognisko.
Zapraszamy firmy, szkoły, grupy zorganizowane oraz klientów indywidualnych.

W okresie zimowym organizujemy wspaniałe kuligi, które są znakomitą zabawą zarówno dla dzieci i dorosłych. Cieszą się one wyjątkowo dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób lubiących mknąć w dużych saniach, jak również dla tych którzy lubią szaleństwo na małych saneczkach.
Organizujemy zarówno kuligi w dzień, jak też nocne – z pochodniami. Cała impreza kończy się wspólną biesiadą przy ognisku . Przewozimy jednorazowo do 30 osób.
kulig Augustówkuligi w Augustowiekonie Augustówkuligi Barszcze
Biesiady, Pikniki, Ogniska
Stajnia Zaścianek oferuje Państwu organizację biesiad, pikników i ognisk połączonych z przejażdżkami zaprzęgami konnymi.
Proponujemy szeroki wybór dań przygotowanych przez naszą Restaurację Zaścianek.
Posiadamy wyodrębnione miejsce na ogniska i grill wraz z altaną i stołami biesiadnymi na 60 osób. Zapraszamy firmy i grupy zorganizowane. Każda oferta jest przygotowywana indywidualnie.